پیچیده تجارت کشورهای دیگر اخبار سیاسی و اجتماعی

پیچیده: تجارت کشورهای دیگر اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تفکیک وزارتخانه‌ها دولت را بزرگ نمی‌کند / نوبخت

سخنگوی دولت تأکید کرد که تفکیک وزارتخانه‌ها باعث زیاد کردن جمعیت و بدنه دولت نمی‌شود. 

تفکیک وزارتخانه‌ها دولت را بزرگ نمی‌کند / نوبخت

نوبخت: تفکیک وزارتخانه ها دولت را بزرگ نمی کند

عبارات مهم : تجارت

سخنگوی دولت تأکید کرد که تفکیک وزارتخانه ها باعث زیاد کردن جمعیت و بدنه دولت نمی شود.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه تفکیک چند وزارتخانه گفت: تجربه نشان داده که بعضی از ادغام ها اگر در کشورهای دیگر توجیه داشته باشد ولی شاید با توجه به اوضاع ساختار اداری ما ناهماهنگ باشد.

تفکیک وزارتخانه‌ها دولت را بزرگ نمی‌کند / نوبخت

وی ادامه داد: در کشوری که بخش قابل توجهی از اقتصاد آن به وسیله دولت اداره می شود بسیار سریع است که همان شیوه کشورهای دیگر را اجرا کنیم. چهار سال اخیر نیز نشان داد که ادغام وزارتخانه های راه و شهرسازی با عنایت به اینکه مقوله مباحث عمرانی عمدتاً در وزارت راه و ترابری و مسکن در وزارت مسکن انجام می شود، غیر قابل کنترل است که یک نفر هر دو امر را مدیریت کند یا بحث صنعت، معدن و تجارت که در کشورهای دیگر بخش صنعت و تجارت عمدتاً به وسیله بخش شخصی انجام می گیرد، بنابراین دولت تصمیم گرفت که جهت چابک ها کردن فعالیت ها این تفکیک انجام گیرد.

سخنگوی دولت اظهار امیدواری کرد که مجلس بعد از تعطیلات حوزه انتخابیه بحث تفکیک وزارتخانه ها را بررسی و نهایی کند تا کابینه دولت دوازدهم طبق آن معرفی شود.

سخنگوی دولت تأکید کرد که تفکیک وزارتخانه‌ها باعث زیاد کردن جمعیت و بدنه دولت نمی‌شود. 

نوبخت تأکید کرد: ما زیاد کردن جمعیت و بدنه دولت در این تفکیک دولت وجود نخواهد داشت چون قبلاً تجمیع صورت گرفته بود و تفاوتی در این عنوان حاصل نمی شود.

وی راجع به شروط نه گانه رهبری جهت اجرای برجام و بدعهدی آمریکایی ها نیز گفت: یک هیأت نظارتی جهت چگونگی اجرای برجام گزینش شده است و این هیأت هم اکنون نیز در حال بررسی است و قطعاً اگر جمع بندی این هیأت این باشد که نقض برجام صورت گرفته در خود برجام چگونگی پیگیری به اعتراض و شکایت هر یک از طرفین جهت نقض به وسیله طرف دیگر در نظر گرفته شده است است و ما از همه ظرفیت های قانونی جهت احقاق حق ملی خود استفاده می کنیم.

واژه های کلیدی: تجارت | کشورهای دیگر | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs